Jasmínová kombucha Wuuky pro „dlouhověkost“?

Nápad vyrábět jasmínovou kombuchu není z mé hlavy. I když mám jasmínové čaje – černý i zelený ráda, přišlo mi, že bych měla být při výrobě kombuchy věrná spíše klasickému černému čaji.

 

Dala jsem se ale do řeči s jedním „čajmenem“ a ten mi doporučil tuhle variantu zkusit. Ze zvědavosti jsem se do přípravy hned pustila.

 

A byla jsem nadšená!

 

Jasmínová kombucha je jemnější než ta z černého čaje, příjemně osvěží na jazyku a navíc nádherně voní po jasmínu. Ihned jsem ji zařadila do svého sortimentu a těšila se, co na ní řeknou zákazníci. A oni byli taky nadšení!

 

Protože nabízím ochutnávky, můžu ihned s každým zkonzultovat, která příchuť jim chutná nejvíce a proč a jasmín téměř vždy vede. Zákazníci si pochvalují chuť, vůni i úžasnou vyváženost všeho dohromady.

 

A abych vám poskytla i trochu odborného pohledu na jasmín, připravila jsem si takovou mini rešerži.

Co je vlastně jasmínová kombucha zač?

Je to kombucha vyrobená klasickým postupem kvašení čaje za přítomnosti SCOBY (symbiotické kolonie bakterií a kvasinek). Základem je zelený jasmínový čaj.

A co je vlastně jasmínový čaj?

Jasmínový čaj může být připravován z černého i zeleného čaje – květy jasmínu pravého nebo královského se přidávají do zeleného nebo černého čaje. Z čaje se pak připravuje nálev, který je základem pro výrobu kombuchy.

 

Já jsem zvolila variantu zeleného jasmínového čaje, přičemž existují ještě různé varianty výroby tohoto čaje. Zelený čaj se musí nechat provonět jasmínovými květy, různě se napařuje a suší a nakonec se jasmínové květy ze směsi vybírají. To jen tak ve zkratce.

Jaký má jasmín vliv na lidský organismus?

Květy tohoto keře jsou využívány v aromaterapii, protože působí velmi kladně na lidskou psychiku. Vyvolávají pozitivní náladu a mají antidepresivní účinky. Pomáhají tedy v případě velkého stresu, napětí či úzkosti a dokážou poměrně efektivně zklidňovat. Navíc jsou považovány za afrodiziakum.

Nálev z této rostliny zlepšuje cirkulaci krve a dovede výrazně podpořit imunitní systém, tedy obranyschopnost organismu. Dále působí antioxidačně, odstraňuje z těla některé toxiny, snižuje hladinu cholesterolu a dokáže pomoci i s metabolismem. Pozitivní vliv má rovněž na dýchací cesty, trávení, oči, pokožku, ledviny a játra. U žen může pomoci při menstruačních bolestech, v období menopauzy a navíc usnadňuje porod.

Při přípravě tohoto článku, mě zaujalo tvrzení, že jasmín může pomoci s úzkostí. Vůně jasmínu působí relaxačně a má harmonizační účinky na nervovou soustavu, odbourává stres, snižuje napětí a úzkost, a také působí proti křečím. Možná proto je mezi lidmi jasmínová kombucha tak oblíbená. Zklidnit se, relaxovat tělo a harmonizovat nervy potřebuje v dnešní době spousta z nás.

 

Zvu vás k ochutnání jasmínové kombuchy. Udělejte si pauzu, nalijte si sklenku jasmínové Wuuky a vychutnejte si chvíli relaxu a pohody.

 

Můžete si ji objednat. TADY.